edifier
29 اسفند 1401 - 14:01

کشتار روزانه 350 تن مرغ در کردستان/استقبال خوب کردستانی‌ها از میوه شب عید

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان با اعلام اینکه نیاز مصرف بازار استان کردستان 120 تن مرغ در روز است، گفت: در حال حاضر هر روزه با توجه به تقاضای بازار، 350 تن مرغ کشتار می‌شود و خوشبختانه در این زمینه مشکل خاصی نداریم.

پیمان اسکندری در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سنندج اظهار کرد: 353 اتحادیه تعاون روستایی در تامین میوه شب عید فعالیت دارند.

وی با بیان اینکه توزیع میوه شب عید موجب تثبیت در بازار شده است، گفت: براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته توزیع میوه شب عید تا روز سوم و چهارم فروردین ماه ادامه خواهد داشت.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان عنوان کرد: توزیع میوه شب عید به دلیل کیفت بالا در سطح استان با استقبال خوبی مواجه است.

وی با اعلام اینکه نیاز مصرف بازار استان کردستان 120 تن مرغ در روز است، خاطرنشان کرد: در حال حاضر هر روزه با توجه به تقاضای بازار، 350 تن مرغ کشتار می‌شود و خوشبختانه در این زمینه مشکل خاصی نداریم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان افزود: از روز سوم فروردین ماه با شروع ماه مبارک رمضان هم کشتارگاه‌ها شروع به کار خواهند کرد.

وی با اشاره به اینکه در توزیع گوشت قرمز و گوشت مرغ مشکل خاصی نداریم، عنوان کرد: در اتحادیه دامداران با 320 هزار تومان گوشت گوسفندی و گوساله عرضه می‌شود و در صورت نیاز در سایر نقاط محل‌هایی برای عرضه ایجاد خواهد شد.

اسکندری اضافه کرد: 4 هزار و 500 تن ذخیره مرغ منجمد در استان وجود دارد که با کیلویی 43 هزار تومان و بدون محدودیت عرضه و به بازار تزریق می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان از ذخایر مناسب کالاهای اساسی به ویژه گوشت و مرغ در استان خبر داد و اذعان کرد: توزیع اقلام اساسی تنظیم بازار بدون وقفه و تا پایان ماه مبارک رمضان ادامه خواهد یافت.

گفتنی است؛ سال گذشته یک هزار و ۵۰ تن سیب و پرتقال در استان توزیع شده است.

انتهای پیام/2330/71

منبع: فارس
شناسه خبر: 1101738