edifier
28 اسفند 1401 - 21:12

دسترسی مردم بوشکان به خدمات تسهیل شود

بوشهر- نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی گفت: باید با استقرار دستگاه‌های دولتی و قضایی، دسترسی مردم بوشکان به خدمات تسهیل شود.

به گزارش خبرنگار مهر، ابراهیم رضایی عصر یکشنبه در مراسم افتتاح دادگاه بوشکان اظهار داشت: از زمانی که رئیس کل جدید دادگستری استان منصوب شده‌اند شاهد تحول بزرگی در دستگاه قضائی استان هستیم و در زمینه حقوق عامه کارهای بزرگی انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه طیف گسترده خدمات را در این مدت کم شاهد بوده‌ایم تصریح کرد: در مطالبه‌گری مردم ما از پارس جنوبی، رفع مشکلات قشر مستضعف جامعه و… شاهد پیگیری‌ها و کارهای خوبی از سوی دکتر مهرانگیز هستیم.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی دستگاه قضائی را از دستگاه‌های مظلوم دانست و اضافه کرد: دستگاه قضائی اهل گزارش‌دهی و اعلام عملکرد نیست و به همین دلیل بسیاری از مردم از خدمات گسترده آنها و برخی مشکلات آنها اطلاع کافی را ندارند.

وی با بیان اینکه قوه قضائیه ما کارهای بزرگی انجام داده است خاطرنشان کرد: قوه قضائیه ما به بلوغ رسیده و شاهد ارتقای تشخیص و عملکرد در این دستگاه هستیم و عقلانیت در دستگاه قضائی رشد کرده است.

رضایی راه‌اندازی بخش بوشکان را یک ضرورت دانست و افزود: برخی از نقاط این منطقه تا مرکز شهرستان حدود دو ساعت فاصله دارد و راه‌اندازی این دادگاه نیاز به مراجعه به مرکز شهرستان را کاهش داده و یا حذف می‌کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه باید امکانات و دستگاه‌های مختلف در منطقه بوشکان راه‌اندازی شود افزود: باید با استقرار دستگاه‌های خدمات‌رسانی دسترسی مردم بوشکان به خدمات قضائی و دولتی تسهیل شود.

وی از پیگیری برای راه‌اندازی سه پاسگاه انتظامی جدیدی در شهرستان دشتستان خبر داد و اظهار داشت: باید ساختمان مورد نیاز برای دادگاه بوشکان ایجاد شود. همه ما وظیفه داریم که ساختمان مستقل برای این دادگاه فراهم شود.

رضایی با اشاره به اینکه بخش ارم دشتستان نیز نیازمند استقرار دادگاه است ادامه داد: باید تلاش کنیم که دسترسی مردم همه بخش‌ها به خدمات افزایش یابد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1100906